Gra minecraft

Minecraft – legendarna gra komputerowa

Gra Minecraft została stworzona przez szwedzkiego twórcę gier Markusa Perssona i wydana przez Mojang w 2011 roku. Gra pozwala graczom budować z różnych bloków w trójwymiarowo generowanym świecie, wymagającym od graczy wiele kreatywności.
Inne działania w grze obejmują eksplorację, zbieranie zasobów, tworzenie i walkę. Dostępnych jest wiele trybów gry, które zmieniają rozgrywkę, w tym – ale nie wyłącznie – tryb przetrwania, w którym gracze muszą zdobyć zasoby, aby zbudować świat i utrzymać zdrowie oraz tryb twórczy, w którym gracze mają nieograniczone zasoby do zbudowania. Edycja Java umożliwia graczom modyfikowanie gry za pomocą modów, aby stworzyć nową mechanikę rozgrywki, przedmioty, tekstury i zasoby.

Gra minecraft
Źródło grafiki: wikipedia.

Gra Minecraft zyskała uznanie krytyków i zdobył wiele nagród i wyróżnień. Media społecznościowe, parodie, adaptacje, towary i konwencja MineCon odegrały dużą rolę w popularyzacji gry. Minecraft został również wykorzystany w środowiskach edukacyjnych, zwłaszcza w dziedzinie systemów komputerowych, ponieważ zostały w nim wbudowane wirtualne komputery i urządzenia sprzętowe. Do maja 2019 roku zostało sprzedanych ponad 176 milionów egzemplarzy na wszystkich platformach, co czyni go najlepiej sprzedającą się grą wideo wszech czasów. We wrześniu 2014 r. Microsoft ogłosił umowę na zakup własności intelektualnej Mojang i Minecraft za 2,5 mld USD , z przejęciem zakończonym dwa miesiące później. Została również wydana gra spin-off zatytułowana Minecraft: Story Mode. W połowie 2018 roku gra miała około 91 milionów aktywnych graczy miesięcznie.

Minecraft to gra 3D, która nie ma konkretnych celów do osiągnięcia, umożliwiając graczom dużą swobodę w kreowaniu gry. Istnieje jednak system osiągnięć. Gra domyślnie rozgrywka jest w perspektywie pierwszej osoby, ale gracze mają opcję perspektywy trzeciej osoby. Świat gry składa się z szorstkich obiektów 3D – głównie kostek i płynów oraz powszechnie nazywanych „bloków” – reprezentujących różne materiały, takie jak kamień, rudy, pnie drzew, woda i lawa. Podstawowa rozgrywka kręci się wokół podnoszenia i umieszczania tych obiektów. Bloki te są ułożone w siatkę 3D, podczas gdy gracze mogą swobodnie poruszać się po całym świecie. Gracze mogą „kopać” bloki, a następnie umieszczać je gdzie indziej, umożliwiając im budowanie rzeczy.

czapka jesienno zimowa minecraft

Bardzo popularne z logiem gry Minecraft są wszelkiego rodzaju koszulki (Steve, Creeper), bluzy, czapeczki z daszkiem, czapki jesienno-zimowe, czy też plecaki, a także zabawkowe miecze, które znajdziesz w sklepie internetowym pasikot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *